2 euro Hockey – Slowakije 2025
Onze 2-euromunt Hockey werd geslagen door Slowakije ter gelegenheid van de 100e verjaardag van het Europees kampioenschap ijshockey.
Ten eerste zien we een ijshockeyspeler met bergen op de achtergrond, geflankeerd door de herdenkingsdata aan de linkerkant.
Ten tweede vallen de volgende inscripties op:
MAJSTROVSTVÁ EURÓPY V HOKEJI
1925
2025
MK KL
SLOVENSKO
Opmerkelijk is dat deze munt in 2025 werd geslagen in een oplage van slechts 995.000 exemplaren.
Daarnaast wordt onze munt geleverd in ongecirculeerde kwaliteit (Splendid-kwaliteit).
Korte biografie over het Europees kampioenschap ijshockey
Het Europees kampioenschap ijshockey dat in Slowakije werd georganiseerd, betekende een belangrijke mijlpaal in de geschiedenis van deze sport op het continent.
Met de deelname van enkele van de beste nationale teams bood het toernooi een intens spektakel voor fans uit heel Europa.
De wedstrijden vonden plaats in verschillende moderne ijsstadions, met name in Bratislava en Košice, twee steden die symbool staan voor de Slowaakse sportcultuur.
Reeds in de groepsfase waren de wedstrijden spannend, met een mix van technische vaardigheid, snelheid en de traditionele rivaliteit tussen ijshockeylanden.
De lokale supporters zorgden voor een elektrische sfeer en steunden vurig het Slowaakse team, dat hoopte te schitteren voor eigen publiek. Favorieten zoals Zweden, Finland en Tsjechië toonden hun ervaring, terwijl andere teams verrasten met hun strijdlust.
Naast de sportieve resultaten droeg dit kampioenschap bij aan de promotie van het ijshockey in Centraal-Europa en versterkte het de reputatie van Slowakije als organisator van topsportevenementen.
Tussen emotionele momenten, historische overwinningen en fair play zal deze editie in het geheugen gegrift blijven van alle ijshockeyliefhebbers.
Je kunt ook de lijst met alle herdenkingsmunten van € 2 op dit artikel raadplegen.